שלומית קריגמן הי"ד

שלומית קריגמן הי"ד 

כ"ט בשבט תשנ"ב ט"ז בשבט תשע"ו
26/01/2016 - 03/02/1992

שלומית נולדה בכ"ט בשבט תשנ"ב (03.02.1992), בלילה ירושלמי מושלג. בת לנעמה ולצחי, ילדה ונכדה בכורה. היא גדלה במושב שדמות מחולה שבבקעת הירדן. ילדה מלאת שמחה, אחות בכורה של נתנאל, תמר, דרור, שקד, רועי ויותם.

את לימודי בית הספר היסודי וחטיבת הביניים למדה שלומית בבית הספר האזורי שק"ד בשדה אליהו. בשנות התיכון היא למדה באולפנית אורט בטבריה. בנעוריה הדריכה בתנועת בני עקיבא במושב מגוריה.

בתום התיכון עשתה שלומית במשך שנתיים שירות לאומי: בשנה הראשונה כמדריכה במרכז להעמקת יהדות באריאל ובשנה השנייה כקומונרית בתנועת בני עקיבא, בסניף מעורב של דתיים וחילונים בבית חורון.

בסיום השירות הלאומי פנתה שלומית ללימודים לתואר הנדסאי עיצוב תעשייתי באוניברסיטת אריאל. שם היא פגשה את בחיר ליבה - נעם - איתו הייתה עתידה להתחתן.

את שלומית אפיינו ישרות וראש גדול, בצד שקט, ענווה וקבלת האחר. אביה צחי תיאר: "זה המסר שאפשר לקחת מחייה. היכולת לגשר, לקבל ולהכיל גם אנשים ודברים שאתה לא מסכים איתם. במקום שלא התאים לה היא פשוט לא הייתה. לא נאבקה אבל שמרה על האמת שלה".

שלומית אהבה מאוד את ארץ ישראל והרבתה לטייל בה - את בת המצווה שלה חגגה בהדרכת טיול משפחתי בנחל חרוד.

בחופשות הייתה שלומית עובדת עם אביה ברפת של המושב, חולבת את הפרות, מאכילה את העגלים ומסייעת בכל מה שנדרש. עבודה זו הייתה חלק משגרת חייה.

אהבתה הגדולה של שלומית בכל תחנות חייה הייתה לספרים, אותם לקחה עמה לכל מקום. "היא הייתה ילדת טבע, שטיפסה על עצים ושיחקה בחול", סיפרה אימה נעמה, "מנגד, בכל רגע פנוי שהיה לה היא עצרה וקראה ספר. תמיד היה לה ספר בתיק, למקרה שיתפנה קצת זמן והיא תוכל לקרוא. כשמחכים לאוטובוס, כשיש זמן לחכות".

אהבה זו השפיעה עליה כשבחרה פרויקט גמר של הלימודים - שלומית עיצבה ספרייה חברתית, מדף ספרים שמתחבר לעמודי תאורה ברחוב ואשר עליו יניחו השכנים ספרים שאין להם עניין בהם וייקחו אליהם ספרים אחרים שהונחו על המדף. על הפרויקט היא סיפרה בריאיון בערוץ 10: "המטרה היא לרשת את העיר בספריות, כדי שתהיה תחלופה של ספרים. שמישהו לוקח ספר בדרך לעבודה, ויכול להחזיר אותו בדרך לסופרמרקט".

עם סיום הלימודים האקדמיים וקבלת התואר עבדה שלומית בחנות ספרים בירושלים, ברמת אשכול.

ביום שני 25.01.2016 צפוי היה לרדת שלג כבד באזור ירושלים, וכדי לא להיתקע בדרך שלומית הקדימה לצאת מהעבודה. בעודה צועדת בדרך הראשית ביישוב בית חורון (שם מתגוררים סבה וסבתה) חדרו שני מחבלים דרך פירצה בגדר ותקפו אותה בדקירות סכין. לאחר מכן הם עזבו אותה מתבוססת בדמה ופנו לעבר הסופר הסמוך, שם תקפו ופצעו אישה נוספת.

שלומית, שנפצעה אנושות, פונתה לבית החולים הדסה בהר הצופים בירושלים. לאחר עשר שעות של מלחמה על חייה היא נפטרה בבוקר יום שלישי ט"ז בשבט תשע"ו (26.01.2016).

שלומית נרצחה עשרה ימים לפני יום הולדתה ה-24. היא הובאה למנוחות בבית העלמין בהר המנוחות בירושלים. הותירה אחריה הורים ו-6 אחים ואחיות.

"להנצחת זכרה אנו פועלים להקמת סניף בני עקיבא במושב בו גדלה - שדמות מחולה", כתבו הוריה של שלומית, "בנוסף, לקחנו על עצמנו להגשים את חלומה 'להחזיר את הספר לאנשים'. אנו פועלים להפיכת פרויקט הגמר שלה לממשי: ספריות רחוב חברתיות במרכזי הערים השונות.

יהי זכרה ברוך."

בית חורון, בית חורון ד.נ. צפון יהודה 90935
טל: 02-5361061, פקס: 02-5361062, דוא"ל: bethoron@013.net
צרו קשר
הוקם ע"י MeyData