אבשלום

אבשלום ערמוני ז"ל 

ז' בתשרי תשע"ח
27/09/2017 - 15/06/1995

סג''מ אבשלום ערמוני מבית חורון נהרג בתאונת אימונים ברמת הגולן. הוא למד בישיבת ההסדר בעתניאל. הוא הותיר אחריו ארבעה אחים, אחד מהם חייל.

 

אבשלום הובא למנוחות ביום חמישי בצהרים בהר הרצל בירושלים. בהלוויה השתתף השר יובל שטייניץ, רבנים, בני משפחה וחברים.

סא"ל אפרים מזרחי מפקדו אמר בהלוויה, "אבשלום היית קצין שאפתן, הבנת את אחריות הפיקוד ואמרת תמיד אחריי. הצלחת לגעת בנו בגדוד ובאנשיך. נלמד את הלקחים מהאסון. נחקקת במורשת הגדוד".

 

ערמוני ז"ל הועלה מדרגת סג"ם לדרגת סגן לאחר מותו. ביישוב בית חורון מספרים כי אבשלום ז"ל היה פעיל מאוד בנוער, בתנועה ובנעשה ביישוב. ערמוני למד בישיבת עתניאל. ערמוני הוא בן דודה של נעמה הנקין, שנרצחה עם בעלה איתם בפיגוע ירי בתשרי תשע"ו - אוקטובר 2015.

 

הרב ראם הכהן, הרב של ישיבת עתניאל, אמר: "אבשלום בחור מיוחד, ידע תמיד לשלב בין צחוק לרצינות. הוא מאוד התלבט אם להישאר בישיבה או להמשיך לקצינים ובסוף החליט להמשיך ולתרום בצבא אך לא לפני שזכה לעשות סיום מסכת בישיבה. איבדנו היום עלם מיוחד. אבדה גדולה לישיבה".

 

סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר התותח נסע כחלק משיירה משוריינת במהלך תרגיל מפקדי פלוגות וגדודים, בציר העפר המקביל לכביש שבין צומת נפח לצומת וואסט, מדרום לצפון.

בשלב מסוים השיירה החלה לחצות את הכביש שנחסם לטובת כך, לכיוון מזרח, במטרה להגיע לשטח האימונים "שכפצ"י דאלווי" הסמוך, ולהמשיך באימון

 

התותח המתנייע השלים את חציית הכביש, אולם לאחר מכן במקום לפנות מיד שמאלה, נהג הכלי המשוריין פנה ימינה ואז מיד שמאלה במעין פרסה שבה השלים סיבוב חד של 180 מעלות. בנקודה זו, תוך כדי פניית הפרסה, דיווח הנהג כי סונוור מרכבי השיירה שהיו מולו, ואז התותח נפל לתעלה שעומקה כשמונה מטרים.

 

מפקד המחלקה, אבשלום ערמוני והסמל, אבינועם כהן, שהיו בצריח התותח הממונע נהרגו, וארבעה לוחמים נוספים נפצעו. אחד משני החללים היה לכוד במשך כשעתיים מתחת לתומ"ת עד שחולץ.

בית חורון, בית חורון ד.נ. צפון יהודה 90935
טל: 02-5361061, פקס: 02-5361062, דוא"ל: bethoron@013.net
צרו קשר
הוקם ע"י MeyData